بهترین لپ تاپ برای کار حسابداری در سال 2022

بهترین لپ تاپ برای کار حسابداری

اگر یک حساب داری هستید و یا قصد دارید که یک حسابدار شوید، یا این فکر کرده اید که بهترین لپ تاپ برای کار حسابداری چه لپ تاپی است؟ در دنیای امروزه، به لطف پیشرفت های وسیع حوزه تکنولوژی، محصولات تولید شده در این صنعت برای انواع مدل های کاربری طراحی شده اند که هر شخصی می تواند با توجه به نوع کار خود و بر اساس سطح توقعاتی که از یک سیستم دیجیتال دارد، محصول مورد نظر خود را تهیه کند.

لپ تاپ حسابداری یکی از این محصولات است که برای حسابداران و افرادی که در حوزه های مختلف مالی و یا تجارت فعالیت دارند، طراحی و تولید شده است. لپ تاپ حسابداری، مخصوصا برای رفع نیازهای تخصصی این افراد طراحی شده است و با توجه به ویژگی ها و امکاناتی که به فعالان حرفه ای حوزه های مالی ارائه می دهد، می تواند برای آنها بهترین گزینه محسوب شود.

هر فردی با توجه به نوع شغلی که انتخاب می کند، با چالش های مخصوص به خود روبرو می شود که با توجه به تنوع محصولات دیجیتالی که به ما در کارهای روزانه و یا در کارهای حرفه ای و شغلی کمک می کنند، بهتر است بهترین وسایل دیجیتال که متناسب با شغل و حرفه خودمان است و نیازهای ما را به بهترین شکل ممکن رفع می کند را انتخاب کنیم تا در پروسه انجام کارها و فعالیت های مان، به بهینه ترین حالت ممکن بتوانیم رفتار کنیم.

اگر از رشته های مالی و حسابداری فارغ التحصیل شده اید و یا دانشجوی رشته های تحصلی این حوزه می باشید، برای آن که بتوانید به بهترین شکل ممکن نیازهای حرفه ای خود را برطرف سازید، بهتر است که یک لپ تاپ حسابداری تهیه کنید. لپ تاپ مناسب حسابداری برای اجرای نرم افزارهای حسابداری و مالی طراحی شده است و دسترسی ها و امکانات آن، عملکرد شما را بهبود می بخشد.

همچنین بخوانید: لپ تاپ رندرینگ به چه لپ تاپی می گویند؟

بهترین لپ تاپ برای کار حسابداری

حسابداران، حسابرسان و مدیران مالی، معمولا با حجم زیادی از داده های عددی سروکار دارند. در مورد چنین داده هایی، حاشیه خطای بسیار کم و ناچیز هم نیز غیر قابل قبول است. اگر سرعت سیستم مورد استفاده پایین باشد، نرم افزارهای مالی هم به کندی اجرا می شوند که این خود باعث بروز مشکلاتی می شود و این مشکلات سبب آن می شوند که در این زمینه، عملکرد مناسبی نداشته باشید.

دانشجویان حسابداری و حسابداران با اعداد و محاسبات عددی بازی می کنند. از آن مهم تر، نرم افزار حسابداری نوع خاصی از نرم افزارهای کاربردی است که تراکنش های حسابداری را در قالب ماژول های کاربردی از قبیل حساب های پرداختنی، حساب های دریافتنی، دفتر روزنامه، دفتر کل، حقوق و دستمزد، تراز آزمایشی، برای حسابداران ثبت و پردازش می کند.

علاوه بر مسائلی که در بالا ذکر شد، لپ تاپ حسابداری به عنوان یک بانک نگه داری اطلاعات حسابداری نیز می توانند برای افراد متخصص در این حوزه کاربرد داشته باشد. حسابداران نیاز دارند که بتوانند با استفاده از سیستمی مناسب و قوی، این وظایف گیج کننده و سنگین را به بهترین شکل ممکن نگهداری کنند و برای پردازش هر کدام از این اطلاعات، مشکلی برای آنها پیش نیاید. شما نیاز به لپ تاپی دارید که حمل آن راحت بوده و انعطاف پذیری کافی برای پردازش سریع حجم زیادی از محاسبات و ذخیره سازی اطلاعات را داشته باشد.

برای آن که بتوانید بهترین لپ تاپ حسابداری مخصوص کار خود را بیابید، باید مشخصات دقیق نرم‌افزارهایی که با آن‌ها کار می‌کنید و یا به آن‌ها نیاز دارید را داشته باشید و بدانید که برای اجرای بهتر این نرم‌افزارها، لپ تاپ حسابداری شما باید چه ویژگی‌هایی را داشته باشد. به عبارتی دیگر، مشخصات دقیق برای بهینه سازی کارکرد و عملکرد را باید به دست بیاورید. همچنین یکی دیگر از موارد مهم در این زمینه، بهترین طراحی است که بتوانید با آن، کارهای حرفه‌ای حسابداری و مالی خود را به راحتی و بدون دردسر انجام دهید. برای مثال، مانیتور مناسب، باتری با عمر زیاد و کیبورد و صفحه کلیدی که دسترسی‌ها و میان‌برهای مناسب برای کارهای شما را داشته باشد، جزو این ویژگی محسوب می‌شوند.

همچنین بخوانید: لپ تاپ صنعتی چیست؟

ویژگی های لپ تاپ حسابداری

در ادامه، ویژگی‌هایی که یک لپ تاپ حسابداری را خاص می‌کند را شرح داده‌ایم که می‌توانید با توجه به این اطلاعات، لپ تاپ حسابداری مناسب خود را پیدا کرده و برای خرید آن اقدام کنید.

بهترین لپ تاپ حسابداری

اندازه و وضوح مانیتور لپ تاپ حسابداری

در نظر داشته باشید که هر چه صفحه نمایش یا مانیتور لپ تاپ برای کارهای حسابداری بزرگ‌تر باشد، وزن آن نیز افزایش می‌یابد و در نتیجه حمل آن نیز دشوارتر می باد؛ لذا برای انتخاب لپ تاپ مناسب نرم افزارهای حسابداری، به اندازه صفحه نمایشی که برای نرم‌افزارهای خود نیاز دارید دقت داشته باشید. بسیاری از افراد با لپ تاپ حسابداری با اندازه مانیتور ۱۳ اینچ، بسیاری از کارهای خود را به راحتی می‌توانند انجام دهند و ضمن این که این سایز لپ تاپ حسابداری برای مسافرت و گشت و گذار نیز مناسب است (اگر اهل دورکاری می‌باشید) و برای زمان‌های استراحت نیز می‌توانید با آن وب گردی کنید و یا فیلم تماشا نمایید؛ به طور کل می‌توان گفت این سایز لپ تاپ حسابداری برای بسیاری از افراد کارساز است.

همچنین افرادی که برای کارهای حسابداری خود نیاز به وضوح و حجم بیشتر از نمایشگر دارند، می‌توانند از محبوب‌ترین سایز مانیتور برای لپ تاپ، یعنی سایز ۱۵ اینچ نیز استفاده کنند. توجه داشته باشید که در صورت استفاده از لپ تاپ حسابداری با مانیتور ۱۵ اینچ، فضای دید شما بیشتر می‌شود ولی به همان نسبت وزن لپ تاپ نیز افزایش می‌یابد و حمل آن از حمل کردن لپ تاپ حسابداری ۱۳ اینچی، سخت‌تر است.

از خرید لپ تاپ های با صفحه لمسی خودداری کنید. صفحه لمسی به هیچ درد کار حسابداری نمی‌خورد و تنها پول اضافه خرج می‌کنید. اگر قصد دارید از وسیله‌ای لمسی نیز استفاده کنید، توصیه می‌کنیم تبلت خریداری کنید تا از مطالعه به هنگام سفر نیز بتوانید به راحتی استفاده کنید.

همچنین بخوانید: تعمیرات اسپیکر سرفیس پرو

پردازنده لپ تاپ برای رشته حسابداری

تراشه‌هایی که در لپ تاپ مورد استفاده قرار می‌گیرند اغلب از تولیدات اینتل یا AMD هستند. مخصوصاً مدل‌های اولیه مجهز به تراشه‌هایی هستند که معمولاً در تبلت‌ها از آنها استفاده می‌شود. این نمونه عملکرد بالایی ندارند، با این وجود به راحتی می‌توانید امور روزمره خود مانند تایپ در نرم افزارهای اداری یا حتی گشت و گذار در اینترنت را با این دستگاه‌ها انجام دهید.

از سوی دیگر، اگر از لپ تاپ انتظار کارایی بیشتری داشته و از نرم افزارهای مالی و حسابداری با کارایی بالا استفاده می‌کنید، لطفاً دنبال یک پردازنده کلاسیک مانند Intel i5 باشید.

در نرم افزارهای حسابداری، عملکرد پردازنده نقش اصلی را ایفا می‌کند. عملکرد تخصیص پردازنده را بررسی کنید و ارزیابی کنید چه نرم افزاری بیشتر روی سیستم اجرا خواهد شد.

رم (RAM) لپ تاپ مناسب حسابداری

برای انجام بیشتر کارهایی که ممکن است با یک لپ تاپ انجام شود، بهتر است حداقل از یک رم ۸ گیگابایتی استفاده شود. به طور کلی، رم‌های زیر این مقدار ممکن است به درستی پاسخگوی فعالیت‌های شما برای انجام کارهای حسابداری نباشند. البته در نظر داشته باشید که در اکثر موارد می‌توانید رم دستگاه خود را ارتقا دهید. اگر لپ تاپ حسابداری شما یک لپ تاپ قوی محسوب می‌شود، می‌توانید بر روی آن یک رم ۱۶ GB DDR نصب کنید و از سرعت و عملکرد بهبود یافته لپ تاپ حسابداری خود لذت ببرید.

قبل از خرید لپ تاپ برای حسابداری، توجه داشته باشید که رم مورد نیاز شما را دستگاه از قبل داشته باشد و یا حداقل آن را ساپورت کند.

همچنین بخوانید: تعمیرات تخصصی سرفیس مایکروسافت

بهترین لپ تاپ حسابداری

هارد لپ تاپ برای کارهای حسابداری

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که سیستم عامل شما خیلی سریع شروع به کار کرده یا برنامه‌های جدید سریعاً اجرا می‌شوند، می‌توانید برای سیستم خود یک هارد SSD تهیه کنید ولی نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که خرید یک هارد SSD برای شما هزینه‌های بیشتری را در بر می‌گیرد تا خرید یکی از هاردها سنتی HDD ولی همچنان باید گفت که هزینه‌ای که صرف تهیه این هارد می‌کنید به عملکردی که پس از آن از لپ تاپ خود خواهید دید، می‌ارزد. اگرچه قیمت آنها در سال‌های اخیر کاهش یافته است.

 اگر قصد دسترسی مداوم به برنامه یا ذخیره سازی داده دارید، هارد SSD جایگزین بهتری برای شما خواهد بود.

یک SSD نسبتاً کوچک برای کاربرانی که داده‌های خود را عمدتاً در فضای ابری ذخیره می‌کنند، می‌تواند ارزشمند باشد. امروز سرویس دهندگانی همچون گوگل یا Dropbox راه‌های ذخیره سازی کارآمدی را ارائه می‌دهند، بنابراین هارد دیسک‌های کلاسیک دیگر از اهمیت چندانی برخوردار نیستند. البته این مورد به نیازهای خاص شما نیز بستگی دارد.

همچنین بخوانید: تعمیر تخصصی مک بوک اپل

کیبورد لپ تاپ حسابداری

کیفیت و اندازه صفحه کلید برای لپ تاپ حسابداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

می‌توان گفت برای یک حسابدار این مهم‌ترین ویژگی هر لپ تاپ برای کارهای حسابداری است، چرا که دائماً در حال نوشتن حجم زیادی از اطلاعات در صفحات اکسل یا فایل‌های متنی یا ثبت اطلاعات در نرم افزارهای حسابداری می‌باشد.

نامبرپد

از آن جا که صفحات اکسل ونرم افزارهای حسابداری عمدتاً از اطلاعات عددی تشکیل شده‌اند، یک صفحه کلید عددی برای لپ تاپ حسابداری لازم و ضروری است. اگر به جای کلیدهای عددی بالای کیبورد از صفحه کلید عددی سمت راست استفاده کنید، عملکردتان بسیار کارآمدتر و سریع‌تر خواهد بود.

تصور کنید که استاد شما در اکسل از یک سری کلید میان‌بر استفاده می‌کند و شما با صفحه کلید بدون کلیدهای عددی خود در تلاشید که خود را به بقیه برسانید.

متأسفانه داشتن یک صفحه کلید عددی روی لپ تاپ، باعث می‌شود اندازه آن تا حد زیادی بزرگ‌تر و قابلیت حمل آن کم‌تر شود ولی نگران نباشید، همیشه این امکان برای شما فراهم است که صفحه کلید عددی جداگانه‌ای خریداری کرده و به یکی از پورت‌های USB لپ تاپ حسابداری خود وصل کنید.

همچنین بخوانید: تعویض باتری سرفیس مایکروسافت

کلیدهای اختصاصی F

همه لپ تاپ کلیدهای F را دارند؛ با این حال، در برخی از آنها برای هر بار استفاده از کلیدهای F باید کلید Shift یا Command را نگه دارید. کلیدهای اختصاصی F این مرحله را نداشته و کافی است که مستقیماً کلید F مورد نظر را بفشارید. این ویژگی برای عملکرد سریع در بسیاری از نرم افزارها از جمله اکسل بسیار کاربردی و مفید است.

معرفی بهترین لپ تاپ حسابداری سال ۲۰۲۲

شاید با توجه به ویژگی‌های بسیاری که در این مقاله ذکر شد که برای خرید لپ تاپ حسابداری باید به آن‌ها توجه کنید، کمی شما را در انتخاب بهترین لپ تاپ حسابداری گیج کند. به همین دلیل در ادامه لیستی از بهترین لپ تاپ های حسابداری سال ۲۰۲۲ را فراهم کرده‌ایم تا بتوانید بر اساس نیازهای مدل کاربری خود، از بین این سیستم‌ها یکی را انتخاب کنید.

لپ تاپ ایسوس VIVOBOOK 14 M413D R3(3250U)-8G-512GB SSD-VEGA 3

ایسوس اخیراً سری تازه‌سازی شده لپ‌تاپ‌های VivoBook با نام‌های VivoBook 14 و VivoBook 15 را عرضه کرده است. از بین این دو، نسخه ۱۴ اینچی ادعا می‌کند که کوچک‌ترین و بهترین اولترا بوک ۱۴ اینچی جهان است. این یک عنوان نسبتاً عجیب و به‌شدت خاص است. سری جدید لپ‌تاپ‌ها روی جمع‌وجور بودن و عملکرد میان‌رده تمرکز می‌کنند تا به قیمت مناسب دست پیدا کنند.

تمامی ویژگی‌های این لپ تاپ، آن را برای انجام کارها و فعالیت‌های حسابداری مناسب می‌کند.

اگر تمایل دارید برای حسابداری و برای تعطیلات و مسافرت‌های خود از لپ تاپ جمع و جور با عملکرد مناسب استفاده کنید، این لپ تاپ می‌تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

لپ تاپ ۱۵٫۶ اینچی لنوو مدل V15-Core i3(1005G1)-4G-ITB-INTEL

این لپ تاپ انتخاب مقرون به صرفه‌ای برای کاربرانی هستند که بودجه کمی دارند و باید گفت که این لپ تاپ به اندازه کافی برای انجام کارهای حسابداری و روزمره قدرتمند است. به خصوص لپ تاپ‌های Core i3 لنوو به دلیل نسبت قیمت به بهره وری خود مشهور هستند. آنها بهترین سخت افزار ممکن را با هر قیمتی ارائه می‌دهند. لپ تاپ ۱۵٫۶ اینچی لنوو مدل V15-Core i3(1005G1)-4G-ITB-INTEL همان مقادیر را با پردازنده Core i3 به مصرف کنندگان ارائه می‌دهد. این لپ‌تاپ فول‌اچ‌دی است، بنابراین می‌توانید با تصاویر باکیفیت و وضوح ۱۰۸۰p خود را سرگرم کنید. برای دوستداران لپ تاپ لنوو، V15 یک انتخاب ارزان قیمت است که نوید عملکرد خوب را می‌دهد.

لپ تاپ لنوو ThinkBook 15 Core i3(1115G4)-8G-1T+256SSD-intel

Thinkbook 15 corei3 1115g نیز در بین لپ تاپ های سال ۲۰۲۲، برای افرادی که تمایل دارند از لپ تاپ حسابداری ارزان قیمت و مناسبی استفاده کنند، گزینه خوبی محسوب می‌شود. توجه داشته باشید که سایز این لپ تاپ سایز محبوب ۱۵ اینچ مانیتور می‌باشد که این امر شاید آن را زیاد برای مسافرت‌های کاری و یا شخصی مناسب نکند ولی در عملکرد مناسب برای انجام کارهای حسابداری، می‌توان به این لپ تاپ اطمینان کرد.

لپ تاپ ایسوس VivoBook R565EP-i5(11)-8G-1T+256SSD-2G

لپ تاپ ایسوس VivoBook R565EP-i5(11)-8G-1T+256SSD-2G یک دستگاه عالی است. در واقع، ممکن است به راحتی یکی از VivoBookهای برتر این شرکت باشد. اگر به دنبال لپ‌تاپ باریک‌تر، سبک‌تر و توانا برای انجام فعالیت‌های حسابداری سنگین خود هستید، این لپ‌تاپ ایسوس کاملاً مناسب است. البته صفحه نمایش ۱۵٫۶ اینچی آن، برای مسافرت گزینه مناسبی نیست.

همچنین بخوانید: تعمیر تخصصی آی مک اپل

لپ تاپ ۱۵ اینچی ایسوس VivoBook X543MA – AM

با تهیه و خریداری لپ تاپ ۱۵ اینچی ایسوس مدل VivoBook X543MA – AM، همان طور که راجع به مزیت‌های این محصول ذکر شد، علاوه بر انجام کارهای حسابداری خود به راحتی می‌توانید اطلاعات و داده‌های خود را ذخیره کنید، بازی کنید، امور اداری و کارهای مخصوص کار و حرفه خود را برنامه ریزی و اجرا کنید و حتی در مواقع خاص به دیدن فیلم و شنیدن موزیک دلخواه خود بپردازید. لپ تاپ ۱۵ اینچی ایسوس مدل  VivoBook X543MA – AM از پرطرف‌دارترین انواع طراحی‌های این برند است که از زمان تولید تا به اکنون، علاقه‌مندان زیادی را به سمت خود جلب کرده است و مطمئناً با توجه به قیمت پایین این محصول، برای انجام کارهای سبک اداری و نیز حسابداری و حسابرسی، بهترین گزینه محسوب می‌شود.

لپ تاپ ایسوس VIVOBOOK R528EP Core i5(1135G7)-8G-1TB+256SSD-2G(MX330)

اگر به یکی از بهترین لپ تاپ ها برای کارهای حسابداری خود نیاز دارید، لپ تاپ ایسوس VIVOBOOK R528EP Core i5 برای شما گزینه ای مناسب است. با صفحه نمایش بزرگ و صفحه شماره جداگانه برای ورود سریع داده ها. عوامل دیگری که به بهره‌ وری بهتر این لپ تاپ حسابداری کمک می کنند عبارت اند از باتری بادوام و سرعت بالا.

ناگفته نماند، این یکی از بهترین لپ تاپ های سبک وزن موجود است. برای حمل آن با خود مشکلی نخواهید داشت. این سری لپ تاپ همیشه برنده بوده است، مانند همه مدل هایی که قبل از این دستگاه ارائه شده اند، شما هر چیزی را که نیاز دارید را با خرید این لپ تاپ حسابداری دریافت می کنید. وقتی به آنچه از یک لپ تاپ حسابداری می خواهید فکر می کنید، لپ تاپ Asus VivoBook S15 موارد زیادی را برای شما برطرف می کند. سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت با ادغام بهبود یافته با گوشی های هوشمند (به ویژه دستگاه های اندرویدی) و یک مرورگر اصلاح شده مبتنی بر کروم در قالب مایکروسافت اج، همچنان بهتر و بهتر می شود.

همچنین بخوانید: تعویض باتری مک بوک با ضمانت

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ “سان سرویس” به موضوع لپ تاپ حسابداری پرداختیم و نکات ویژه را در این زمینه بررسی کردیم. برای آن که بهترین لپ تاپ حسابداری را خریداری کنید، می توانید به فروشگاه اینترنتی مراجعه کنید و بر اساس راهنمای خرید لپ تاپ حسابداری که در این مقاله مطالعه کردید، لپ تاپ مورد نظر خود را انتخاب کرده و با سفارش آنلاین آن، لپ تاپ حسابداری خود را در کمترین زمان ممکن در محل مورد نظر تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *