همه چیز درباره ی تایپ کاور یا کیبورد سرفیس

همه چیز درباره ی تایپ کاور یا کیبورد سرفیس

تایپ کاور سرفیس، نوعی صفحه کلید باریک با کلیدهای فشاری است. صفحه کلیدی که هنگام تایپ کلمات، به شما سرعت بیشتری می‌بخشد و همان حس کلاسیک تایپ کردن را تداعی می‌کند و وسیله‌ای برای تغییر کاربری تبلت‌های سرفیس به لپ‌تاپ به‌حساب می‌آید.

تایپ کاور به صورت مغناطیسی به دستگاه شما متصل می‌شود و نوعی پوشش محافظ برای صفحه‌ی LCD سرفیس شما نیز به‌حساب می‌آید. تایپ کاورها از نظر شکل ظاهری و رنگ‌بندی متنوع‌اند اما انواع آن دارای طراحی یکسان، صفحه کلید استاندارد، کلیدهای میانبر، و تاچ‌پد لمسی دو دکمه‌اند.

نحوه اتصال تایپ کاور به سرفیس

نحوه‌ی اتصال Type Cover مغناطیسی است و تنها کافیست که سرفیس و کیبورد را به هم نزدیک کنید تا کیبورد به دستگاهتان متصل شود.

زمانی که می‌خواهید کیبورد را از سرفیس جدا کنید، تنها کافیست آن‌ها را از هم دور کند تا اتصال مغناطیسی قطع شود.

برخی از انواع تایپ کاورها قابلیت این را دارند که کمی از روی میز بالاتر قرار گیرند و سطح شیبداری داشته باشند. این قابلیت تجربه‌ی تایپی راحت و سریع را فراهم خواهد کرد.

همچنین بخوانید: تعمیرات سرفیس پرو 4

تایپ کاور یک کیبورد انعطاف پذیر

شما می‌توانید تایپ کاور را به پشت سرفیس خم کنید تا بدون جدا کردن آن از دستگاه بتوانید به‌آسانی از دستگاه به‌عنوان تبلت بهره ببرید. توجه داشته باشید زمانی که کیبورد را به عقب برمی‌گردانید، کلیدهای آن کار نمی‌کنند. این امر کمک می‌کند با خیال راحت دستگاه را در این وضعیت بدون استرس ناشی از اکشن اضافی (دستمان روی کلیدهای کیبورد بخورد)، از این قابلیت استفاده کنیم.

برای تایپ در این حالت، مانند زمانی که کیبورد متصل نیست، می‌توانید از صفحه کلید لمسی روی تبلت استفاده کنید.

بستن تایپ کاور

زمانی که شما دستگاه متصل به تایپ کاور را مانند لپ تاپ ببندید، صفحه نمایش به‌طور خودکار خاموش شده و در حالت sleep قرار می‌گیرد و هر زمان که آن را دوباره باز کنید، باید دکمه‌ی روشن/خاموش (پاور) را روی سرفیس خود فشار دهید تا دستگاه بیدار شود و مجدداً شروع به کار کند.

نکته

بستن کیبورد، تنها زمانی سرفیس را خاموش می‌کند که کیبورد دقیقاً اندازه‌ی سرفیس باشد نه بزرگتر و کوچکتر. اگر تایپ کاورتان هم اندازه‌ی سرفیس شما نیست، برای جلوگیری از اتلاف انرژی باتری، بهتر است دکمه‌ی پاور دستگاه را برای خاموش کردن (sleep) بزنید.

تاچ پد در تایپ کاور

تاچ پدی که روی تایپ کاور است، دارای دکمه‌های راست کلیک و چپ کلیک است و از لمس پشتیبانی می‌کند. در آینده در ارتباط با تاچ پد توضیح بیشتری خواهیم داد.

کلید های میانبر

در تایپ کاور، کلیدهای میانبری برای اعمال رایج مثل جستجو، پخش صوتی یا تصوری و … وجود دارد. کلیدهایی که در کیبورد شما قرار دارد، بسته به نوع تایپ کاوری که موقع خرید انتخاب می‌کنید، ممکن است کلیدهای میانبر متفاوتی داشته باشد.

همچنین بخوانید: تعمیرات سرفیس پرو 5

این کیبوردها همچنین دارای مجموعه کلیدهای Fn هستند که با نگه‌داشتن آن و کلید های F1 ،F2 و … به کلیدهای میانبر بیشتری دسترسی خواهید داشت.

در انتها

درمجموع، تایپ کاور، که کیبورد تمام و کمالی برای دستگاه‌های سرفیس است، به‌عنوان یک لوازم جانبی پر کاربرد به حساب می‌آید و با تبدیل تبلت‌های سرفیس به لپ‌تاپ، برای برخی شاید حتی ضروری باشد. ضرورتی که شما را از شر داشتن دو دستگاه مجزا، راحت می‌کند و تمامی امکانات ضروری و چه‌بسا جذاب‌تر را به شما ارائه می‌دهد. پیشنهاد ما به شما تهیه‌ی این اکسسوری جذاب در کنار سرفیس‌تان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *